Як довше зберегти зрізані квіти

Дамам різного віку і різних поглядів подобається отримувати від своїх кавалерів прекрасні букети, складені з свіжозрізаних квітів. На жаль, «термін придатності» у такої краси короткий. Якщо підійти до цієї справи правильно, то прекрасні представники квіткового царства довго тішитимуть  вас своєю первозданною красою.​

Це потрібно знати!

Квіти люблять свіжу воду, тому міняти її в вазі потрібно щодня. Використовуйте воду кімнатної температури: занадто холодна прискорює в'янення. Ще перед тим як поставити букет у вазу, вилучіть листя в нижній частині стебел: вони швидко загнивають у воді.

Ваза в яку ви збираєтесь поставити квіти, і налита в неї вода повинні бути чисті. У воді рослини починають гнити або розкладатися, виділяючи гази і створюючи умови для розмноження бактерій, тому, чим чистіша вода, тим повільніше йде процес гниття і тим довше простоять квіти. Деякі елементи, що містяться у водопровідній воді, можуть бути шкідливі для рослини (наприклад, залізо і фтор), тому воду краще використовувати фільтровану. Для регулярного охолодження квітів можна застосовувати обприскувачі; обприскування є додатковим джерелом вологи для рослини.


Вилучіть все листя і відростки, які знаходяться нижче рівня води. Промийте стебла.


Щоб квіти простояли довше, рівень води у вазі повинен бути, як можна вище. Зріз стебла проводять під водою під кутом.


Квіти живуть довше, якщо зберігаються при температурі близько 7°С. Підвищення температури повітря призводить до розкриттю бутонів. Не можна ставити квіти біля нагрівальних приладів, кондиціонерів.


Світло є джерелом тепла, воно прискорює життєвий цикл рослин. Квіти довше живуть в приміщеннях з приглушеним, непрямим освітленням.


Квіти повинні стояти в добре провітрюваному приміщенні.


 

Середня тривалість життя сухих квіткових композицій один рік. Однак є кілька способів продовжити існування сухих квітів.

 

Сухий рослинний матеріал перед роботою необхідно обробити флористчним закріплювачем.


Не ставити сухі квіткові композиції під прямі сонячні промені.


Пил з сухих квіткових композицій можна здувати феном (на маленькій потужності).


Не розміщувати сухі квіткові композиції в місцях з підвищеною вологістю повітря (ванна кімната).


Щоб сухий матеріал довше зберігався і не втрачав своєї декоративної функції, його зберігають у пучках, підвісивши на гачок.


Сухі квіткові головки зберігають у картонній коробці, прикривши пакувальним папером.  На дно коробки висипають невелику кількість силікагелю, для поглинання вологи.

Поділитись: